Вісник НАН України. 2019. № 4. С.100

90-річчя члена-кореспондента НАН України М.С. СОСКІНА

8 квітня 2019 р. виповнюється 90 років всесвітньо відомому вченому, одному з найавторитетніших фахівців у галузі оптичної квантової електроніки, лазерної фізики, голографії та сингулярної оптики, завідувачу відділу оптичної квантової електроніки Інституту фізики НАН України, доктору фізико-математичних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України Марату Самуїловичу Соскіну.

М.С. Соскін має визнані досягнення в таких актуальних напрямах сучасної науки, як фізика лазерів (зокрема, він сформулював принципи перебудови частоти лазерів), динамічна голографія, лазерна спектроскопія. Значною мірою завдяки роботам М.С. Соскіна Інститут фізики НАН України став відомим у науковому світі центром лазерних досліджень, а він сам – одним з лідерів цього напряму. Про це свідчить присудження йому низки престижних національних та міжнародних нагород.

М.С. Соскін активно працює в галузі сингулярної оптики – нового напряму лазерної фізики. Результати його школи відомі фахівцям далеко за межами нашої країни, а його ідеї набули розвитку в наукових центрах світу. Маючи понад три тисячі посилань на свої роботи, опубліковані у міжнародних наукових журналах, він входить до першої двадцятки найбільш цитованих науковців України.

Очолюючи з 1966 р. відділ оптичної квантової електроніки ІФ НАН України, М.С. Соскін підготував близько двох десятків кандидатів і п’ять докторів наук. Його учня С.Г. Одулова було обрано членом-кореспондентом НАН України, а одна зі створених ним лабораторій переросла у Міжнародний центр «Інститут прикладної оптики» НАН України. М.С. Соскін виконує велику роботу в складі оргкомітетів численних наукових конференцій, вчених рад з квантової електроніки, голографії та фізики твердого тіла, редколегій престижних міжнародних наукових журналів.

Колеги, учні і друзі Марата Самуїловича щиро бажають йому міцного здоров’я, творчого натхнення, щастя і нових цікавих відкриттів.

Повний текст