Вісник НАН України. 2016. № 8. С. 3-4

 

ПАТОН Борис Євгенович
академік НАН України, президент Національної академії наук України

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО ДО УКРАЇНСЬКИХ УЧЕНИХ З НАГОДИ 25-ї РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Дорогі колеги!

Дозвольте щиро привітати вас із великим святом – 25-ю річницею Незалежності України. З точки зору сучасності чверть століття – тривалий термін. З точки зору історії – мізерно малий. Проте будь-який ювілей – це не просто чергова календарна дата. Це передусім підбиття підсумків і визначення пріоритетів на майбутнє.

Інтелектуальна еліта завжди відігравала в українському суспільстві особливу роль – духовного, культурного, морального провідника, була, не побоюся цього слова, сумлінням нації. Багато поколінь українських учених робили все можливе та все від них залежне, аби наша з вами держава постала і, головне, відбулася. Дуже хочеться вірити в те, що ці зусилля не були докладені даремно.

Безперечно, нам випало жити у нелегкі часи економічних криз та історичних зрушень, зміни орієнтирів і цінностей. Багато сподівань не справдилося, багато проблем не вирішено. Водночас, будьмо відверті, українська наука, як і Українська держава, має чимало підстав для гордості. Високі досягнення в науці завжди є результатом копіткої, наполегливої (іноді й виснажливої) праці, яка потребує максимальної концентрації зусиль, а часом – готовності до самопожертви задля досягнення поставленої мети. Розвиток фундаментальних і прикладних досліджень, нові технології та розробки, що дають значний економічний і соціальний ефект, – усе це є непересічним внеском вітчизняної наукової спільноти у справу становлення й розбудови незалежної Української держави. Немає жодних сумнівів у тому, що без потужної науки не відбудеться ані технологічна реконструкція виробництва, ані відродження національної пам’яті та культури, ані зміцнення позицій нашої країни на міжнародній арені.

Тож, вітаючи усіх вас, дорогі друзі, з 25-ю річницею Незалежності України, хочу побажати вам доброго здоров’я, щастя, миру, злагоди, а також наснаги й невичерпної енергії для натхненної та продуктивної праці на благо нашої Батьківщини!

Повний текст (PDF)