Вісник НАН України. 2018. № 12. С. 22-25

ВИРОБНИЦТВО СУЧАСНОЇ ЗБРОЇ НЕМОЖЛИВЕ БЕЗ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Спеціалізована виставка-презентація науково-технічних розробок і технологій НАН України «Наука — обороні та безпеці держави»

6 грудня 2018 р. в павільйоні «Наука» Національного комплексу «Експоцентр України» відкрилася виставка-презентація науково-технічних розробок і технологій «Наука — обороні та безпеці держави», приурочена до 100-річчя Національної академії наук України.

У рамках ювілейних заходів, присвячених 100-річчю від часу заснування Національної академії наук України, 6–7 грудня 2018 р. в павільйоні «Наука» Національного комплексу «Експоцентр України» проходила спеціалізована виставка-презентація науково-технічних розробок і технологій НАН України «Наука — обороні та безпеці держави». Організаторами заходу були Національна академія наук України, Міністерство оборони України і Державний концерн «Укроборонпром».

Відкрили виставку Секретар Ради національної безпеки і оборони України О.В. Турчинов та перший віце-президент Національної академії наук України академік НАН України В.П. Горбулін.

Під час свого виступу Олександр Турчинов наголосив, що виробництво сучасної та ефективної зброї неможливе без фундаментальних наукових досліджень. За його словами, впровадження результатів наукових досліджень та інноваційних технологій у виробництво нового озброєння і військової техніки — «це єдиний шлях побудови надійної системи захисту країни та забезпечення армії сучасним озброєнням та військовою технікою». Як зазначив Секретар РНБО України, символічно, що відкриття виставки відбулося напередодні 100-річного ювілею НАН України, який 7 грудня відзначається в Україні на державному рівні, а також збіглося в часі з Днем Збройних Сил України. «Ця виставка — фактично привітання від науковців нашим славетним воїнам з їхнім професійним святом», — підкреслив Олександр Турчинов.

Виставка стала майданчиком для обговорення питань, пов’язаних з визначенням напрямів розвитку передової військової техніки та її модернізації, озброєння, засобів захисту особового складу, а також проблемних питань щодо впровадження результатів оборонних досліджень. На думку секретаря РНБО України, продемонстровані на виставці розробки українських науковців будуть високо оцінені військовими — «це і принципово нова броня для наших танків та БТРів, і системи протидії ворожим ракетам, і нові маскувальні покриття, які дають змогу залишатися невидимими навіть в інфрачервоному спектрі світла, і багато інших винаходів, які допоможуть зміцнити наш оборонний потенціал».

Повний текст