Вісник НАН України. 2019. № 6. С. 3-9

ХІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ

16 травня 2019 р. у приміщенні Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України відбулося урочисте відкриття ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки — науково-популярної події загальнодержавного значення, засновником і одним з організаторів якої є Національна академія наук України.

Всеукраїнський фестиваль науки проводиться з метою популяризації досягнень науки в нашій країні, залучення молоді до наукових досліджень, піднесення авторитету та престижу науки в Україні. У рамках Фестивалю проходять науково-популярні заходи найрізноманітнішого формату — від лекцій відомих учених до наукових пікніків і квестів. Цьогоріч відбулося понад тисячу таких заходів.

Організатори ХІІІ Всеукраїнського фестивалю науки — Національна академія наук України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Національний центр «Мала академія наук України», Національна академія медичних наук України, Національна академія педагогічних наук України, Національна академія аграрних наук України, Національна академія правових наук України, Національна академія мистецтв України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Генеральний партнер — Посольство Китайської Народної Республіки в Україні. Головний партнер — Посольство Французької Республіки в Україні, Інститут Франції. Партнер — компанія Huawei.

Фестиваль офіційно відкрив перший віце-президент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Григорович Наумовець. Він представив високих гостей урочистого заходу — Надзвичайного і Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні пана Ду Вея, Надзвичайного і Повноважного Посла Французької Республіки в Україні пані Ізабель Дюмон, генерального секретаря Європейської академії наук, мистецтв і літератури пані Ніколь Лемер д’Агаджіо, а також оголосив присутнім вітання Президента Національної академії наук України академіка НАН України Бориса Євгеновича Патона учасникам Фестивалю.

Шановні учасники і гості Фестивалю!

Вітаю Вас з XIІI Всеукраїнським фестивалем науки!

Відкриття, покладені в основу сучасних досягнень науки і техніки, сформували світ в тому вигляді, яким ми бачимо і знаємо його сьогодні. Наука і освіта — це галузі, доступ до яких має бути у якомога більшої кількості людей будь-якого віку. Тому особливо цінним є те, що Всеукраїнський фестиваль науки, який згуртовує навколо себе велику кількість учасників,  щороку розширює свої масштаби. Він вже став доброю традицією в житті нашої держави. Фестиваль науки дає можливість майбутнім вченим і винахідникам по всій Україні отримати уявлення про багатогранність науки, дізнатися про нові дослідження, почути кращих науковців і зробити свої перші кроки на шляху до великих відкриттів.

В усіх країнах фестивалі науки орієнтовані, перш за все, на молодь. І дуже важливо, що багато заходів проводиться не тільки для студентів і школярів, а також для дітей молодшого віку. Таким чином, фестиваль науки сприяє формуванню інтелекту, стимулює інтерес до пізнання світу, викликає повагу до науки.

Головними нашими цінностями є високий професіоналізм, досвід та відданість справі наших учених, талант та цілеспрямованість української молоді. Наша відданість державі та велике бажання працювати для покращення життя людей стануть запорукою того, що Україна посідатиме гідне місце у глобальній економіці.

Хочу висловити щиру подяку всім організаторам, а також Посольству Китайської Народної Республіки в Україні та Посольству Французької Республіки в Україні за підтримку та активну участь в організації та проведенні фестивалю.

Бажаю всім учасникам фестивалю великих відкриттів, досягнень і успіхів!

Академік НАН України

Б.Є. Патон

Повний текст