Вісник НАН України. 2016. № 12. С.24-28

ІЗ ЗАЛИ ЗАСІДАНЬ ПРЕЗИДІЇ НАН УКРАЇНИ 
26  жовтня  2016 року

Феномен художньої творчості та наукової діяльності Івана Франка (до 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті) (доповідач – академік НАН України М.Г. Жулинський)

Нові рішення в технологіях порошкової металургії – шлях до підвищення якості металопродукції (доповідач – член-кореспондент НАН України К.О. Гогаєв)

Про нагородження відзнаками НАН України та Почесними грамотами НАН України і Центрального комітету профспілки працівників НАН України (доповідач – академік НАН  України В.Л. Богданов)

Кадрові та поточні питання

Перед початком засідання академік НАН України Б.Є. Патон поздоровив з ювілеєм ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Героя України академіка НАН України Л.В. Губерського та директора Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського, радника Президії НАН України академіка НАН України В.В. Гончарука і вручив їм відзнаки Національної академії наук України. Далі академік НАН України Б.Є. Патон привітав професора Київського університету права НАН України кандидата юридичних наук Г.С. Семакова з присвоєнням йому Указом Президента України почесного звання «Заслужений юрист України», вручивши йому нагрудний знак, та поздоровив першого віце-президента НАН України академіка НАН України А.Г. Наумовця з нагородженням Медаллю ЮНЕСКО «За внесок у розвиток нанонауки та нанотехнологій» та присвоєнням звання Почесного професора Інституту низьких температур і структурних досліджень Польської академії наук.

Далі учасники засідання заслухали доповідь академіка-секретаря Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України, директора Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України академіка НАН України Миколи Григоровича Жулинського про феномен художньої творчості та наукової діяльності Івана Франка, присвячену 160-річчю від дня народження та 100-річчю від дня смерті видатного діяча української культури (докладніше див. http://www.visnyk-nanu.org.ua/uk/node/2746).

У доповіді було підкреслено, що впродовж останніх років помітно активізувався розвиток франкознавства, зокрема дослідження, видання та бібліографування творчої і наукової спадщини письменника. Це відбулося насамперед завдяки створенню у 2011 р. на базі Львівського відділення Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Інституту Івана Франка НАН України. 

Повний текст (PDF)