Вісник НАН України. 2019. № 7. С. 97

60-річчя члена-кореспондента НАН України М.В. БОНДАРЯ

7 липня 2019 р. виповнюється 60 років відомому вченому в галузі спектроскопії та нелінійно-оптичних властивостей органічних сполук члену-кореспонденту НАН України Михайлу Віталійовичу Бондарю.

У 1981 р. М.В. Бондар – випускник КНУ імені Тараса Шевченка з дипломом із відзнакою, спеціаліст у галузі спектроскопії та оптичних приладів – розпочав навчання в аспірантурі і водночас наукову роботу в Інституті фізики НАН України. Виконував комплексні експериментальні та теоретичні дослідження спектрально-люмінесцентних і нелінійно-оптичних властивостей поліметанових та полієнових типів складних органічних молекул, які є перспективними для використання, зокрема, у двофотонній флуоресцентній мікроскопії біологічних об’єктів і лазерній терапії ракових клітин. Крім відомчих бюджетних тем виконував конкурсні проекти, а також спільні дослідження зі співробітниками Університету Центральної Флориди (США). У 1989 р. він захистив кандидатську, а в 2010 р. – докторську дисертацію за спеціальністю «оптика, лазерна фізика». З 2011 р. успішно керує роботою відділу фотоактивності ІФ НАН України.

Роботи М.В. Бондаря публікуються і цитуються в престижних журналах з фізики, хімії, матеріалознавства. Він є співавтором понад 130 статей, більшість з яких оприлюднено у виданнях з високим рейтингом цитування: за даними наукометричної бази Scopus, індекс Гірша М.В. Бондаря становить 30. Він є також одним з авторів збірників наукових оглядів «Advances in Polymer Science» та «Introduction to Organic Electronic and Optoelectronic Materials and Devices».

У 2018 р. М.В. Бондаря було обрано членом-кореспондентом НАН України, а пізніше директором однієї з найстаріших установ Академії – Інституту фізики НАН України. Він – лауреат двох Державних премій України в галузі науки і техніки (1994, 2003), заслужений діяч науки і техніки України (2011).

Наукова громадськість, колеги та учні щиро вітають Михайла Віталійовича з ювілеєм, бажають йому міцного здоров’я, щастя,творчого довголіття та подальших успіхів.

Повний текст