Вісник НАН України. 2017. № 1. С.109-112

ЛІДЕР НАУКИ УКРАЇНИ – 2016. WEB OF SCIENCE AWARD

15 грудня 2016 р. у Великому конференц-залі Національної академії наук України відбулася урочиста церемонія вручення нагороди «Лідер науки України – 2016. Web of Science Award», якою було відзначено найвпливовівших українських учених, наукові журнали, науково-дослідні установи та вищі навчальні заклади, внесок яких у розвиток науки здобув, за даними наукометричної бази Web of Science компанії Thomson Reuters, найбільше визнання світової наукової спільноти.

За ініціативою компанії Clarivate Analytics (до листопада 2016 р. це був підрозділ з наукової власності та науки (Intellectual Property & Science) компанії Thomson Reuters) та спільно з Міністерством освіти і науки України та Національною академією наук України 15 грудня 2016 р. в Києві у Великому конференц-залі НАН України відбулася церемонія вручення нагород «Лідер науки України – 2016. Web of Science Award» найвпливовішим науковцям та науковим установам, рейтинг яких було складено з урахуванням показників наукометричної бази Web of Science Core Collection – провідної пошукової платформи з природничих, суспільних та гуманітарних наук.

Продовжуючи традиції компанії Thomson Reuters, яка щороку відзначає найцитованіших науковців у різних країнах світу, цього року Clarivate Analytics вперше організувала таку церемонію в Україні. Метою заходу було представити учених, наукові установи та редакційні колегії журналів, чия діяльність найбільше сприяє гідній репрезентації здобутків української науки у світі.

Відкриваючи церемонію, директор з розвитку бізнесу в державному секторі компанії Clarivate Analytics Малгожата Красовська (Malgorzata Krasowska) підкреслила, що Україна має сильні наукові школи, давні традиції і великий науковий потенціал, свідченням чого є тісна і продуктивна співпраця з відомими науковими центрами світу та високоцитовані публікації в Web of Science. «Сьогодні, на цій церемонії нагородження ми хочемо не лише вшанувати працю українських учених, а й показати, що навіть у таких надзвичайно складних умовах ваші науковці гідно тримають високий рівень досліджень».

Пані Красовська нагадала, що 9 вересня 2016 р. було підписано Меморандум про взаєморозуміння між компанією Thomson Reuters і НАН України та МОН України, що, безумовно, сприятиме подальшій співпраці, а також висловила сподівання, що нагорода «Лідер науки України», яка цього року вручається в нашій країні вперше, надалі стане доброю традицією і певною мотивацією для українських вчених.

Вітаючи лауреатів і гостей церемонії, перший віце-президент Національної академії України академік НАН України А.Г. Наумовець подякував ученим і представникам наукових установ, завдяки ентузіазму і подвижницькій праці яких українська наука стає помітною на науковій мапі світу, а також висловив подяку організаторам сьогоднішнього заходу за їхню дуже корисну працю, яка допомагає як науковцям орієнтуватися в справжньому морі фахової інформації, так і організаторам науки у прийнятті рішень про фінансування тих чи інших напрямів досліджень та в оцінюванні ефективності діяльності наукових працівників.

Заступник Міністра освіти і науки України М.В. Стріха зауважив, що більш тісне співробітництво з компанією Thomson Reuters дозволило значно спростити поширення наукової інформації і полегшити доступ українських учених до пошукової платформи і наукометричної бази Web of Science, а також дало можливість більшою мірою використовувати наукометричні показники під час експертизи запитів та оцінювання звітів про діяльність вишів і наукових установ.

За словами М.В. Стріхи, те, що Thomson Reuters приходить в Україну, цілком закономірно, оскільки тут є багато висококласних споживачів їх продуктів. «З іншого боку, також закономірно, що МОН України і НАН України використовують ці продукти для оцінювання результатів, отриманих науковими колективами, діяльності окремих дослідників та установ, адже ми маємо розуміти, які напрями необхідно підтримувати надалі та на яку кооперацію при цьому спиратися», – зауважив він.

У семи номінаціях премії «Лідер науки України – 2016. Web of Science Award» було удостоєно 34 лауреатів. Нагороди вручали директор з розвитку бізнесу в державному секторі компанії Clarivate Analytics Малгожата Красовська, заступник Міністра освіти і науки України М.В. Стріха.

Повний текст (PDF)